Günümüzde bütün gelişmiş ülkelerde ağaç ürünleri kurutulmadan asla kullanılmamaktadır. İyi kurutulmuş ağaç malzemesi çalışmaz; çarpılma, çatlama, ara açma ve dönme gibi kusurlar oluşmaz. Ağaç piyasasında çok görülen ve hava kurusu olarak adlandırlan açık havada da bekletilerek kurutulan ağaç malzemelerde nem oranı %30'ların altına düşmez.
Ayrıca açık havada kurutma esnasında kereste üzerinde hiç istenmeyen çatlaklar oluşur. Firmamız sahip olduğu Alman Lignomat marka 8 adet modern bilgisayar kontrollü fırınları sayesinde nem miktarı çok itinalı bir şekilde malzemeye zarar vermeden (yüzey ve kafa çatlağı olmadan) %10...%15 seviyelerine indirerek çok kaliteli ağaç ürünleri elde etmektedir.
Bir defada 700m³ kereste kurutma kapasitesine sahip firmamızda hem yumuşak ağaçları (kayın,çam,kiraz,akağaç,dişbudak..) hem de sert ağaçları (sapelli,iroko,teak,bubinga, venge...) bu konudaki büyük tecrübemiz ve bilgi birikimimizle kurutmaktayız. Yaptığımız başaralı çalışmalar karşısında değerli müşterilerimizin bize gösterdiği memnuniyet, bize bu konuda daima en iyi olma azmini vermektedir.

Yeşiloğlu has computer controlled kiln dry system; This enables very precise moisture control, as the moisture content is the key factor for reliability and durability of wooden products. Moisture content of wood dried naturally in the open air can not be less than 30% (the saturation point of wood). Open air drying causes sun-cracks inside the timber. At Yesiloğlu the wood is dried in the computer - controlled chambers where the moisture content is lowered to
10-15%
to guarantee maximum stability, highest bending an torsional strenght. The drying capacity is over 10.000m³ per year.
Firuzköy Mh. Ali Gülmez Cd. No.7 -Avcılar-İstanbul-TURKEY
Tel: +90212 423 00 22 , Fax: +90212 423 25 69