Son yıllarda dünyadaki ormanların azalması ve ağaç kesimine getirilen sınırlamalar sonunda dünya piyasasında tomruk maliyeti oldukça yükselmiştir. Bu durumda tomruklardan daha çok verim alınması en önemli husus olmuştur. Bu da ancak tecrübe ve kesim teknolojisi ile sağlanabilir.
Yeşiloğlu firması 130'luk Gillet marka arabalı şerit ve hattı sayesinde hızlı ve kaliteli olarak günde 40m³ sert tomruk kesmek sureti ile piyasadaki benzer şekilde üretim yapan firmalara karşı haklı olarak kalite ve teknoloji açısından kıyaslanamaz bir üstünlüğe sahiptir.

Freze Kesim
Quarter Sawing
Kaliteyi ilke edinmiş olan firmamız tomruk kesiminde önemli bir yer tutan şerit bileme işini bizzat kendi bileme atöylesinde yapmaktadır. Ayrıca tomruk kesiminde şeritlerimizde elmas uç kullanılmaktadır. Tecrübeli kadrosu ve kesim konusundaki know-how'ı sayesinde kesilen her türlü tomruktan, üzerinde dalgalanma, kesimden kaynaklanan yırtılmalar, çizgiler ve baş kopması olmaksızın çok düzgün kereste elde edilmektedir.

Bu şekilde üretimini yaptığımız tomruk kesimlerinde fireler minumum seviyelerde kalmakta ve müşterilerimize normalden %20 lere varan fazla verimlerde hizmet sunmaktayız. Bu verim sayesinde tomruk maliyetinin pahalı olduğu bir ortamda, maliyetlerin dahada aşağı düşmesini sağlıyoruz.
Yeşiloğlu has special know-how for log sawing; Hard wood logs are sawn by the 'quarter' sawing technique using Yeşiloğlu fully automatic saw mill (Gillet 130), thus resulting in the highest bending strength and modulus of elasticity of cut-timbers. The hard wood logs sawing capacity is well beyond 7000m³ per year.
Firuzköy Mh. Ali Gülmez Cd. No.7 -Avcılar-İstanbul-TURKEY
Tel: +90212 423 00 22 , Fax: +90212 423 25 69